Śmierć osoby bliskiej

Nasza kancelaria pomaga bliskim zmarłego w otrzymaniu należne im odszkodowanie za śmierć członka rodziny lub osoby bliskiej

Zadośćuczynienie to jednorazowa kwota pieniężna przyznawana jako rekompensata za doznaną krzywdę. Krzywda rozumiana jest jako cierpienie psychiczne, ból po stracie bliskiej osoby, utrata poczucia bezpieczeństwa. Zapłata zadośćuczynienia ma wobec tego na celu wyrównanie wynikającej ze straty krzywdy. odszkodowanie za śmierć bliskiego to pieniądze, jakie pomogą odnaleźć się bliskim zmarłego w tej zupełnie nowej i nie zawsze łatwej sytuacji.

Kto może ubiegać się o odszkodowanie?

O odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby może ubiegać się każdy, kto taką osobę stracił. Warto mieć na uwadze, że również dalsi krewni, tj. wnuki, wujostwo czy dziadkowie, oraz inne osoby, które ze zmarłym łączyła bardzo bliska więź emocjonalna, mogą ubiegać się o zadośćuczynienie.

Jak wysokie może być zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej?

Na wysokość świadczenia składa się szereg czynników takich jak:

  • poczucie osamotnienia i pustki po śmierci bliskiej osoby,
  • rolę w rodzinie pełnioną przez osobę zmarłą,
  • wstrząs psychiczny wywołane śmiercią osoby bliskiej,

Odszkodowania za śmierć bliskiej osoby można dochodzić nawet do 20 lat od daty śmierci.

Skontaktuj się z nami!

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę.
Nie uzyskamy odszkodowania – nic nie płacisz.

Nasze Centrum prowadzi działalność w zakresie reprezentowania osób fizycznych oraz firm w dochodzeniu odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów zobowiązanych do naprawienia szkody.Kontakt
Infolinia

506-870-672

"Nasza reputacja i marka to efekt wielu lat doświadczeń w doradztwie prawnym na rzecz osób zadłużonych i poszkodowanych w wypadkach."

Zadzoń i umów się na bezpłatną konsultację