Szkody pożarowe

Jak skutecznie uzyskać odszkdowanie po pożarze domu?

Pożar domu - miejsca, z którem jesteśmy szczególnie związnai emocjonalnie to wielka tragedia. Wybuchu pożaru niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć

Najczęstszą przyczyną pożarów są m.in niesprawne piece, grzejniki bądź nieostrożnosć. NIestety pomimo naszej ostrożności nie zawsze udaje się uniknąć pożaru. Mowa tutaj o zdarzeniach niezależnych od nas, na które nie mamy wpływu, jak na przykład awarie instalacji lub podpalenia. Ubezpieczenie od tego typu zdarzeń, nie zawsze daje nam gwarancje na otrzymanie Odszkodowania. Co warto wiedzieć w tym temacie i jakie kroki należy podjąć aby uzyskać należne nam pieniądze?

Odszkodowanie za pożar najczęściej możliwe jest do uzyskania z własnej polisy ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych osoby poszkodowanej, rzadziej z ubezpieczenia OC sprawcy pożaru. Oznacza to, że warunkiem uzyskania odszkodowania będzie brak jakiegokolwiek wyłączenia odpowiedzialności, które ubezpieczyciele zamieszczają w ogólnych warunkach ubezpieczeń od ognia.

W przypadku szkody pożarowej w kontakcie z ubezpieczycielem należy zachować szczególną ostrożność. Warto w takim przypadku skontaktować się z prawnikiem specjalizującym się w dochodzeniu odszkodowań niezwłocznie po powstaniu szkody.

Skontaktuj się z nami!

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę.
Nie uzyskamy odszkodowania – nic nie płacisz.

Nasze Centrum prowadzi działalność w zakresie reprezentowania osób fizycznych oraz firm w dochodzeniu odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów zobowiązanych do naprawienia szkody.Kontakt
Infolinia

506-870-672

"Nasza reputacja i marka to efekt wielu lat doświadczeń w doradztwie prawnym na rzecz osób zadłużonych i poszkodowanych w wypadkach."

Zadzoń i umów się na bezpłatną konsultację