Szkody z OC

Sprawdź, o czym warto pamiętać, zgłaszając szkodę ubezpieczycielowi, aby otrzymać odpowiednio wysokie odszkodowanie z OC sprawcy.

Jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy?

likwidacja szkody z oc sprawcy krok po kroku:

I. Spisz dane sprawcy
Jeżeli w wypadku nikt nie został ranny, a drugi kierowca przyznaje się do winy, to w takim wypadku nie trzeba wzywać policji. Wystarczy, że spiszecie oświadczenie sprawcy.

II. Zadzwoń po policję
Jeżeli drugi kierowca nie chce przyznać się do winy, zadzwoń po policję. Pamiętaj, kiedy będziesz zgłaszać szkodę ubezpieczycielowi, podać mu także dane jednostki policji, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

III. Zgłoś szkodę
Jeśli masz już oświadczenie o winie lub notatkę sporządzoną przez funkcjonariusza policji, następnym etapem jest poinformowanie firmy ubezpieczeniowej sprawcy o szkodzie. Nie zwlekaj ze zgłoszeniem, aby towarzystwo ubezpieczeniowe nie posądziło Cię o przyczynienie się do zwiększenia rozmiaru szkody.

IV. Ustalenie rozmiaru szkody
W przypadku większej szkody lub jeśli nie zgodzisz się na kwotę zaproponowaną w wyniku uproszczonego sposobu likwidacji, skontaktuje się z Tobą rzeczoznawca w celu umówienia się na oględziny samochodu. To właśnie rzeczoznawca zbada rozmiar i rodzaj uszkodzeń. Od jego oceny będzie zależała wysokość przyznanego Ci odszkodowania.

IV. Uzyskanie odszkodowania lub odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odszkodowanie powinno zostać wypłacone w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody. Niekiedy jednak okazuje się, że w tym terminie nie udało się wyjaśnić okoliczności związanych z wypadkiem. Wtedy ubezpieczyciel może wypłacić pieniądze w ciągu dwóch tygodni od momentu ustalenia wszystkich ważnych okoliczności.
Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, możesz zwrócić się do zakładu ubezpieczeń o szczegółowe wyjaśnienie.

Skontaktuj się z nami!

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę.
Nie uzyskamy odszkodowania – nic nie płacisz.

Nasze Centrum prowadzi działalność w zakresie reprezentowania osób fizycznych oraz firm w dochodzeniu odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych oraz innych podmiotów zobowiązanych do naprawienia szkody.Kontakt
Infolinia

506-870-672

"Nasza reputacja i marka to efekt wielu lat doświadczeń w doradztwie prawnym na rzecz osób zadłużonych i poszkodowanych w wypadkach."

Zadzoń i umów się na bezpłatną konsultację